Klęska The Crew Wrocław w PE

W inauguracyjnym meczu w Pucharze Europejskiej Federacji Futbolu Amerykańskiego (EFAF Cup) aktualni mistrzowie Polski The Crew Wrocław wysoko przegrali z Prague Panthers 0:53.

Czeska drużyna od początku narzuciła swój styl gry wysoko punktując debiutujących w pucharowych rozgrywkach gospodarzy. Pierwsza kwarta zakończyła się wyraźnym prowadzeniem przyjezdnych 22:0. W drugiej i trzeciej prażanie dorzucili do wyniku po 12 punktów.

Najbardziej udana dla drużyny z Wrocławia była czwarta kwarta, w której The Crew najbardziej zbliżyli się do pola punktowego rywali. Seria zagrań ofensywnych została jednak zatrzymana, gdy zawodnicy zespołu przyjezdnego powstrzymali rozgrywającego The Crew przed linią kolejnej pierwszej próby.

W kolejnym spotkaniu w ramach EFAF Cup wrocławska drużyna zmierzy się z Danube Dragons z Austrii. Zwycięzca grupy zagra 1 czerwca w półfinale Pucharu EFAF.

Zespół The Crew Wrocław jako pierwsza polska drużyna wystąpili w europejskich rozgrywkach.

The Crew Wrocław - Prague Panthers 0:53 (0:22, 0:12, 0:12, 0:7)