Kim jest Jason Estrada?

- To pięściarz nieco niedoceniany w Polsce. Z prostego powodu, jest mało znany w naszym kraju - przyznał w rozmowie z INTERIA.PL Janusz Pindera. Poznajmy zatem najbliższego rywala Tomasza Adamka. Jakie są jego najmocniejsze strony? Czego dokonał na amatorskim i zawodowym ringu? Poznaj odpowiedź na te i inne pytania!

29-letni Amerykanin na zawodowym ringu stoczył 19 walk, z których 16 wygrał (4 przez nokaut), dwie przegrał, a jedna nie przyniosła rozstrzygnięcia. Porażki poniósł w rywalizacji z Travisem Walkerem (17.11.2006) i czołowym pięściarzem wagi ciężkiej Aleksandrem Powietkinem (04.04.2009).

Reklama

Zanim w 2004 roku przeszedł na zawodowstwo (debiut 10.12.2004 z Josephem Kennethem Reyesem) odnosił mniejsze i większe sukcesy na ringu amatorskim. Może pochwalić się m.in. trzema tytułami mistrza USA w wadze superciężkiej (2001-03), a także złotym medalem Igrzysk Panamerykańskich w 2003 roku. Rok później wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach, ale musiał dość szybko uznać wyższość...późniejszego mistrza olimpijskiego Powietkina.

JANUSZ PINDERA O WALCE ADAMEK - ESTRADA

Estrada może pochwalić się jedną niecodzienną statystyką. Nigdy - nawet w karierze amatorskiej - nie leżał na deskach. Często dodaje, że nie dał się zaskoczyć nie tylko w ringu, ale i na ulicy.

- Potrafi bić takie nieoczekiwane ciosy, cofając się w defensywie. Poza tym uderza prawe sierpy nad lewą ręką rywala. Na nie Tomek szczególnie musi uważać, bo ma tendencję do opuszczania lewej ręki. Estrada o tym doskonale wie i myślę, że będzie na takie akcje polował - podkreśla znany komentator boksu, Janusz Pindera.

Walka Adamka z Estradą odbędzie się 6. lutego w Prudential Center w Newark.

Sylwetka rywala Tomasza Adamka:

Imię i nazwisko: Jason Estrada

Data i miejsce urodzenia: 30.11.1980 w Providence

Pseudonim: Big Six

Wzrost: 185 cm

Waga: 107,6 kg

Bilans walk: 16 zwycięstw, 2 porażki, 1 walka bez rezultatu (4 KO)

Stan cywilny: Wolny, ma syna Lennoksa

Dowiedz się więcej na temat: Janusz Pindera | estrada

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy