Kibice zaprojektowali nowe stroje Cracovii

Choć sezon ligowy trwa na dobre od kilku tygodni, Cracovia dopiero teraz zaprezentowała swoje właściwe i oficjalne stroje, w jakich występować będą jej piłkarze w drugiej połowie sezonu 2009/2010. Opóźnienie to efekt konkursu, jaki przed rozpoczęciem rozgrywek ogłosił klub. Stroje mieli bowiem zaprojektować sami kibice.

Fani wywiązali się z tego zadania należycie. "Pasy" będą grały w takich strojach, o jakich marzą fani zespołu z ulicy Kałuży. Zwycięski okazał się projekt Sebastiana Kotarby, który zdaniem jury zaprojektował trykot najbardziej nawiązujący do 103-letniej tradycji.

Reklama

O wyjątkowości projektu pana Kotarby zdecydowało kilka rzeczy: "Przede wszystkim równomiernie ułożone pasy o takiej szerokości, jaką sobie wyobrażaliśmy. Na koszulce nie ma żadnych klinów, jest za to dobre przejście między tułowiem a rękawkami. Uroku koszulce dodaje kołnierzyk, a także napis "1906" na nim. Ten trykot nawiązuje do tradycji, ale w nowoczesnym wydaniu" - tłumaczy prezes stowarzyszenia kibiców "Tylko Cracovia", Konrad Maciejowski.

Skąd w ogóle konkurs na koszulkę? Otóż stąd, że dotychczasowe (tymczasowe?) stroje w jakich grają zawodnicy Cracovii nie spodobały się kibicom. Doprowadziło to niemal do bojkotu nowych strojów, których fani postanowili nie kupować. W reakcji na to producent strojów, niemiecka firma Jako zaproponowała kibicom możliwość samodzielnego projektowania wymarzonej koszulki "Pasów".

Stroje gotowe mają być dopiero zimą. Przedstawiciel dystrybutora sprzętu zapewnia, że piłkarze otrzymają je do dyspozycji w lutym przyszłego roku.

"Wstępny projekt został już wysłany do Niemiec, a potem pozostaje jedynie kwestia rozpoczęcia produkcji" - wyjaśnia na oficjalnej stronie klubu przedstawiciel firmy "Jako" Paweł Stolarczyk.

Dowiedz się więcej na temat: pasy | Cracovia | kibice | stroje

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama