Kibice Legii nie zobaczą derbów

Kibice Legii Warszawa nie zobaczą piątkowego meczu derbowego piłkarskiej ekstraklasy na stadionie Polonii. Kluby nie porozumiały się w sprawie ilości biletów, jakie gospodarze przekażą lokalnemu rywalowi.

Polonia przyznała kibicom Legii 300 wejściówek, a klub z Łazienkowskiej wystąpił o zwiększenie puli do 1500. Porozumienia nie osiągnięto i w efekcie mecz odbędzie się bez kibiców drużyny gości.

Reklama

Ta decyzja to m.in. efekt porozumienia Legii ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa (SKLW), do którego doszło ponad dwa tygodnie temu. "Jednym z motywów porozumienia między przedstawicielami zorganizowanego ruchu kibicowskiego z ul. Łazienkowskiej a KP Legia Warszawa było dążenie do jak najbardziej "otwartej" i umożliwiającej uczestnictwo w meczach możliwie jak największej liczbie kibiców dystrybucji biletów, zwłaszcza na mecze rozgrywane w Warszawie" - można przeczytać w komunikacie na oficjalnej stronie klubu.

Sektor kibiców gości na stadionie przy Konwiktorskiej pomieści 300 osób. Władze "Czarnych Koszul" nie zgodziły się natomiast na udostępnienie jednej z trybun kibicom Legii.

"Liczba biletów udostępnionych przez Polonię musiałaby doprowadzić do jakiejś formy selekcji wśród naszych kibiców, a tego chcemy uniknąć" - wyjaśnili decyzję przedstawiciele fanów "Wojskowych".

Próbowano jeszcze zorganizować wspólne oglądanie meczu na telebimie ustawionym na własnym stadionie, ale transmitująca spotkanie stacja Canal Plus nie wyraziła zgody na udostępnienie sygnału.

Piątkowe derby Warszawy pomiędzy Polonią a Legią rozpoczną się o 20.00.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa | Warszawa | kibice | Kibice Legii

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama