KGHM Zagłębie na zgrupowaniu w Zakopanem

Drużyna KGHM Zagłębia Lubin wyjechała w poniedziałek na trzydniowe zgrupowanie do Zakopanego. Bezpośrednio po obozie zespół uda się do Chorzowa, gdzie 9 września zmierzy się w meczu ligowym z Ruchem.

Rzecznik prasowy klubu Michał Sałkowski powiedział, że w zespole, który wyjechał na obóz zabrakło jedynie powołanych na mecze reprezentacji Szymona Pawłowskiego i Litwina Darvydasa Szernasa. Do Zakopanego udali się natomiast m.in. narzekający na drobne urazy Costa Nhamoinesu, David Abwo i Damian Dąbrowski.

Reklama

- Chcemy, by drużyna się jeszcze bardziej scementowała. Żebyśmy byli razem, wspólnie. Chcemy też podkreślić wagę spotkania z Ruchem Chorzów, gdzie pojedziemy po niezbędne dla nas zwycięstwo. Po tych dwóch ostatnich meczach brakuje nam punktów. Nie ma żadnej kalkulacji. Punkty musimy zdobywać, gdziekolwiek byśmy nie pojechali - podkreślił trener Zagłębia Jan Urban.

W Zakopanem lubinianie będą trenowali do środy, a noc przed piątkowym meczem spędzą w Katowicach. Obecnie "Miedziowi" z dorobkiem trzech punktów zajmują 13. miejsce w tabeli Ekstraklasy, ale mają do rozegrania zaległe spotkanie z Legią Warszawa.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje