Kaniskina obroniła tytuł w chodzie

24-letnia rosyjska lekkoatletka Olga Nikołajewna Kaniskina, złota medalistka pekińskich igrzysk, obroniła w niedzielę w Berlinie tytuł mistrzyni świata w chodzie na 20 km. Dwudziestokilometrową trasę, ze startem i metą pod Bramą Brandenburską, pokonała w czasie 1:28.09.

Jedyna reprezentantka Polski Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice) zajęła 28. miejsce - 1:38.36. To czas gorszy od rekordu życiowego o sześć minut.

W sobotę na tej samej trasie, w gronie mężczyzn triumfował mistrz olimpijski, niespełna 23-letni Rosjanin Walery Borczyn. Wraz z Kaniskiną startowali w maju w Krakowie w zawodach "Na Rynek Marsz!" zaliczanych do challenge'u IAAF. Zwyciężył wówczas Borczyn, a jego rodaczka była druga, za Kjersti Platzer. Norweżka w Berlinie po pokonaniu 15 km maszerowała na szóstej pozycji, ale niebawem została zdyskwalifikowana za nieprawidłowy chód. W upalnej pogodzie rywalizowało 48 zawodniczek.