Jurkiewicz: Żelazna obrona kluczem do zwycięstwa

Rozgrywający reprezentacji Polski w piłce ręczne, Mariusz Jurkiewicz stwierdził po zwycięskim meczu z Ukrainą: - O wyniku zadecydowało nasze poważne podejście do spotkania. Wiedzieliśmy, że jeśli Ukraińcy zwietrzą jakąś szansę na wywiezienie z Warszawy punktu, bądź dwóch, to będziemy musieli się ciąć gdzieś do końca. Kluczem do sukcesu Ukraińców była dobra gra w obronie.

Po meczu piłkarzy ręcznych Polska - Ukraina rozgrywający reprezentacji Mariusz Jurkiewicz (Renovallia Ciudad Real, Hiszpania) powiedział:

Reklama

- O wyniku zadecydowało nasze poważne podejście do spotkania. Wiedzieliśmy, że jeśli Ukraińcy zwietrzą jakąś szansę na wywiezienie z Warszawy punktu, bądź dwóch, to będziemy musieli się ciąć gdzieś do końca. Jednak już w pierwszej połowie wypracowaliśmy sobie kilkubramkową przewagę i to pozwoliło nam na kontrolowanie spotkania, uspokojenie sytuacji i powiększanie prowadzenia.

- Zarówno obrona jak i bramka to był klucz do dzisiejszego sukcesu. Teraz musimy zapomnieć już o tym meczu i od tego momentu w głowach mamy Portugalię. Już od jutra zaczniemy ich oglądać na płytach, bo tak naprawdę niewiele o nich wiemy. Ponieważ będziemy grali na wyjeździe to wielu rzeczy można się spodziewać. To egzotyczny przeciwnik, bo nie graliśmy z nimi zbyt często. Musimy być na wszystkie ewentualności przygotowani.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ukraińcy | Mariusz Jurkiewicz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje