Joanna Mucha: Będę wspierała sport powszechny

Minister sportu i turystyki Joanna Mucha zapowiedziała w rozmowie z PAP, że oprócz priorytetów w swej pracy, jakimi są wielkie imprezy w 2012 roku - piłkarskie mistrzostwa Europy oraz igrzyska olimpijskie w Londynie - będzie wspierała sport powszechny.

Reklama

"Obejmując ten resort jestem świadoma odpowiedzialności, ale też mam poczucie, że sobie poradzę z zadaniami i problemami, jakie stoją przede mną. Priorytetem są na pewno piłkarskie mistrzostwa Europy oraz igrzyska olimpijskie, ale bardzo mi też zależy na upowszechnianiu kultury fizycznej i mocno będę wspierała ten kierunek" - powiedziała minister.

Pytana, czy ma już skompletowany zespół, z którym będzie współpracowała, przyznała, że w większości tak, ale nie chciała ujawnić żadnych nazwisk. "Proszę dać mi jeszcze trochę czasu. Za tydzień, dwa spotkam się z dziennikarzami i wówczas odpowiem na wszystkie pytania" - obiecała.

Po expose premiera Joanna Mucha rozmawiała w Sejmie ze swym poprzednikiem Adamem Gierszem. "Nie była to pierwsza i ostatnia rozmowa, jesteśmy umówieni na następne" - zaznaczyła.

Nowa minister sportu przyznała, że bardziej woli uprawiać sport niż oglądać. Z wielu dyscyplin najbliższe są jej sztuki walki, bo - jak wspomniała - przed laty je uprawiała.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Mucha

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje