Jesteśmy w ćwierćfinale!

Koszykarki reprezentacji Polski wygrały w swoim trzecim meczu grupowym turnieju olimpijskiego z Kubą 72:65 (33:35) i zapewniły sobie awans do ćwierćfinału. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, a wynik przez prawie całe spotkanie oscylował wokół remisu.

Polki awansowały do ćwierćfinału, a niewiadomymi jest miejsce w grupie jakie zajmą po zakończeniu wszystkich gier i następny rywal. Kluczowe będzie spotkanie Korea - Kuba. W przypadku sukcesu Kubanek, zajmiemy trzecie miejsce w grupie, w razie zwycięstwa Azjatek podopieczne Tomasza Herkta będą musiały zadowolić się czwartą pozycją.

Reklama

Bohaterką spotkania była Małgorzata Dydek. Nasz środkowa była bardzo skuteczna (32 punkty) zarówno w obronie jak i w ataku. Dodatkowo od 16. minuty grała z 4 przewinieniami na koncie. Również "Ptyś" był współautorem jednej z najważniejszych akcji spotkania, która dała naszemu zespołowi prowadzenie 68:65 na 1.15 s przed końcem. Po podaniu centra Polpharmy VBW Clima Gdynia na czystej pozycji znalazła się Patrycja Czepiec, zdobywając swoje jedyne w meczu, ale jakże ważne punkty.

Zobacz opis meczu

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje