Jest terminarz ekstraklasy

Mistrz Polski - Wisła Kraków - od meczu na własnym stadionie z Ruchem Chorzów zainauguruje rozgrywki w nowym sezonie piłkarskiej ekstraklasy. Rozgrywki po letniej przerwie zostaną wznowione 25-27 lipca.

Ekstraklasa SA zastrzegła, że terminarz może ulec zmianie w przypadku podjęcia przez właściwe organy PZPN stosownych decyzji dyscyplinarnych i dotyczących licencji. W terminarzu opublikowanym w czwartek uwzględniono Koronę Kielce, którą Wydział Dyscypliny PZPN zdegradował o jedną klasę, ale decyzja nie jest jeszcze prawomocna. Jeżeli decyzję WD podtrzyma Związkowy Trybunał Piłkarski, miejsce Korony zajmie Znicz Pruszków.

Reklama

W kalendarzu figurują również Arka Gdynia i Groclin Grodzisk Wlkp. Arka ma zastąpić Polonię Bytom, która do tej pory nie otrzymała licencji na grę w ekstraklasie (sprawa ma się wyjaśnić w 

poniedziałek), a Groclin jest bliski sprzedaży zespołu i fuzji z Polonią Warszawa.

Podobnie jak w zeszłym sezonie, dwie kolejki rundy rewanżowej zostaną rozegrane jesienią 2008 roku.

1. kolejka - 25-27 lipca

Górnik Zabrze - GKS Bełchatów

Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków

Lech Poznań - Odra Wodzisław Śląski

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław

Wisła Kraków - Ruch Chorzów

Piast Gliwice - Korona Kielce

Arka Gdynia - Groclin Grodzisk Wielkopolski

2. kolejka - 1-3 sierpnia

Cracovia - Arka Gdynia

Groclin Grodzisk Wielkopolski - Piast Gliwice

GKS Bełchatów - Legia Warszawa

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze

Odra Wodzisław Śląski - Wisła Kraków

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław

Lechia Gdańsk - ŁKS

Korona Kielce - Lech Poznań

3. kolejka - 8-10 sierpnia

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów

Lech Poznań - GKS Bełchatów

Legia Warszawa - Groclin Grodzisk Wlkp.

ŁKS - Odra Wodzisław Śl.

Wisła Kraków - Korona Kielce

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk

Piast Gliwice - Cracovia

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok

4. kolejka - 15-17 sierpnia

Cracovia - ŁKS

Groclin Grodzisk Wlkp. - Wisła Kraków

GKS Bełchatów - Piast Gliwice

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań

Odra Wodzisław Śl. - Legia Warszawa

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk

Arka Gdynia - Górnik Zabrze

Korona Kielce - Śląsk Wrocław

5. kolejka - 22-24 sierpnia

Lech Poznań - Górnik Zabrze

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok

ŁKS - Groclin Grodzisk Wlkp.

Ruch Chorzów - Korona Kielce

Wisła Kraków - GKS Bełchatów

Lechia Gdańsk - Cracovia

Śląsk Wrocław - Odra Wodzisław Śl.

Piast Gliwice - Arka Gdynia

6. kolejka - 29-31 sierpnia

Cracovia - Wisła Kraków

Groclin Grodzisk Wlkp. - Śląsk Wrocław

GKS Bełchatów - ŁKS

Górnik Zabrze - Legia Warszawa

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice

Odra Wodzisław Śl. - Ruch Chorzów

Arka Gdynia - Lech Poznań

Korona Kielce - Lechia Gdańsk

7. kolejka - 12-14 września

Legia Warszawa - Arka Gdynia

ŁKS - Jagiellonia Białystok

Ruch Chorzów - Cracovia

Wisła Kraków - Lech Poznań

Lechia Gdańsk - Odra Wodzisław Śl.

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

Korona Kielce - Groclin Grodzisk Wlkp.

8. kolejka - 19-21 września

Cracovia - Legia Warszawa

Groclin Grodzisk Wlkp. - Ruch Chorzów

GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków

Lech Poznań - Piast Gliwice

Odra Wodzisław Śl. - Korona Kielce

Arka Gdynia - ŁKS

9. kolejka - 26-28 września

Legia Warszawa - Piast Gliwice

ŁKS - Lech Poznań

Odra Wodzisław Śl. - GKS Bełchatów

Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok

Wisła Kraków - Arka Gdynia

Lechia Gdańsk - Groclin Grodzisk Wlkp.

Śląsk Wrocław - Cracovia

Korona Kielce - Górnik Zabrze

10. kolejka - 3-5 października

Cracovia - Korona Kielce

Groclin Grodzisk Wlkp. - Odra Wodzisław Śl.

GKS Bełchatów - Ruch Chorzów

Górnik Zabrze - Wisła Kraków

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław

Lech Poznań - Legia Warszawa

Piast Gliwice - ŁKS

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk

11. kolejka - 17-19 października

Groclin Grodzisk Wlkp. - Cracovia

ŁKS - Legia Warszawa

Odra Wodzisław Śl. - Jagiellonia Białystok

Ruch Chorzów - Lech Poznań

Wisła Kraków - Piast Gliwice

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia

Korona Kielce - GKS Bełchatów

12. kolejka - 24-26 października

Cracovia - Odra Wodzisław Śl.

GKS Bełchatów - Groclin Grodzisk Wlkp.

Górnik Zabrze - ŁKS

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

Lech Poznań - Śląsk Wrocław

Legia Warszawa - Wisła Kraków

Piast Gliwice - Ruch Chorzów

Arka Gdynia - Korona Kielce

13. kolejka - 7-9 listopada

Groclin Grodzisk Wlkp. - Jagiellonia Białystok

GKS Bełchatów - Cracovia

Odra Wodzisław Śl. - Górnik Zabrze

Ruch Chorzów - Arka Gdynia

Wisła Kraków - ŁKS

Lechia Gdańsk - Lech Poznań

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

Korona Kielce - Legia Warszawa

14. kolejka - 14-16 listopada

Górnik Zabrze - Cracovia

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce

Lech Poznań - Groclin Grodzisk Wlkp.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław

ŁKS - Ruch Chorzów

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk

Piast Gliwice - Odra Wodzisław Śl.

Arka Gdynia - GKS Bełchatów

15. kolejka - 21-23 listopada

Cracovia - Lech Poznań

Groclin Grodzisk Wlkp. - Górnik Zabrze

GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok

Odra Wodzisław Śl. - Arka Gdynia

Ruch Chorzów - Legia Warszawa

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków

Korona Kielce - ŁKS

16. kolejka - 28-30 listopada

Cracovia - Jagiellonia Białystok

Groclin Grodzisk Wlkp. - Arka Gdynia

GKS Bełchatów - Górnik Zabrze

Odra Wodzisław Śl. - Lech Poznań

Ruch Chorzów - Wisła Kraków

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa

Śląsk Wrocław - ŁKS

Korona Kielce - Piast Gliwice

17. kolejka - 5-7 grudnia

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok

Lech Poznań - Korona Kielce

Legia Warszawa - GKS Bełchatów

ŁKS - Lechia Gdańsk

Wisła Kraków - Odra Wodzisław Śl.

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów

Piast Gliwice - Groclin Grodzisk Wlkp.

Arka Gdynia - Cracovia

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje