Jessica Hardy zamierza wystąpić na IO w Londynie

Jessica Hardy zamierza wystartować na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Londynie, oczywiście jeśli zakwalifikuje się do reprezentacji USA - poinformował jej prawnik Howard Jacobs. 24-letnią amerykańską pływaczkę oczyszczono z podejrzeń o doping.

Zgodnie z przepisami antydopingowymi Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, sportowiec zawieszony za niedozwolone wspomaganie na więcej niż sześć miesięcy nie może startować w kolejnych igrzyskach. Tym razem, po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną i opiniami specjalistów, MKOl zdecydował się odstąpić od tej reguły.

Reklama

Dwa tygodnie przed igrzyskami w Pekinie w 2008 roku Hardy została zawieszona przez rodzimą federację na dwa lata po tym, jak w jej organizmie stwierdzono obecność clenbuterolu. Pozytywny wynik dała próbka pobrana miesiąc wcześniej podczas amerykańskich kwalifikacji. Jednak po kilku miesiącach karę złagodzono do roku, a termin karencji upłynął 29 lipca 2009 r.

Tydzień później - 6 sierpnia - na zawodach w amerykańskim Federal Way po raz pierwszy w karierze pobiła rekord świata na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Dzień później dwukrotnie ustanowiła rekord na 100 m st. klas.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje