Jerzy Dudek zachęca prezesa PZPN do działania

"Sprawa, za którą powinien zabrać się prezes Lato, to chora sytuacja związana z możliwością kupienia sobie miejsca w lidze" - instruuje prezesa PZPN, Grzegorza Lato bramkarz Realu Madryt, Jerzy Dudek.

Porady dla najważniejszej osoby w polskiej piłce "Dudi" umieszcza na swojej oficjalnej stronie internetowej. Tam bez skrępowania pisze, co mu leży na sercu.

Reklama

"Tak jak w przypadku Groclinu (Polonii). Teraz ten sam, wcześniej przejęty klub z Grodziska Wielkopolskiego, chce się przenieść do innego miejsca. A już da się słyszeć o kolejnych takich praktykach. To jakaś paranoja, z którą trzeba jak najszybciej skończyć dla dobra naszej piłki" - grzmi wyważony zazwyczaj w swoich opiniach Dudek.

"Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której borykający się z problemami finansowymi FC Liverpool miałby szukać inwestora, który potem sprzedałby go np. do Newcastle! To niemoralne. I nie ma nic wspólnego z prowadzeniem drużyny piłkarskiej? nie mówiąc już o wieloletniej tradycji. A przede wszystkim o kibicach" - podkreśla.

Na koniec kilka ciepłych słów poświęca kibicom i działaczom Śląska Wrocław, którzy nie zdecydowali się na ten dziwny proceder.

"Brawo dla fanów i działaczy Śląska Wrocław, którzy nie chcieli kupować sobie ligi. Współczucie dla sympatyków Polonii. A innym życzę wielkiej wytrwałości? aby ich kluby nie zostały sprzedane i przeniesione. Proszę w imieniu kibiców - tych małych i dużych - niech ktoś zrobi z tym porządek! Klub sportowy to nie to samo co kopalnia, huta, czy salon samochodowy" - dodaje Jerzy Dudek.

www.jerzydudek.eu/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lato | prezes PZPN | Jerzy Dudek | PZPN

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama