Jeden mecz Japonii odwołany, drugi ma być charytatywny

W związku z tragicznymi skutkami trzęsienia ziemi i tsunami zaplanowany na 25 marca w Japonii towarzyski mecz piłkarski z Czarnogórą został odwołany. Cztery dni później ma odbyć się w Tokio spotkanie charytatywne - prawdopodobnie z Nową Zelandią.

Japonia, którą nawiedził największy od 140 lat kataklizm, odwołuje kolejne sportowe imprezy. Tym razem anulowano mecz z Czarnogórcami w Shizuoce, choć jeszcze kilka dni wcześniej zapewniano, że spotkanie dojdzie do skutku.

Reklama

Japońska Federacja Piłkarska (JFA) wciąż ma nadzieję, że uda się rozegrać drugi z zaplanowanych meczów - z Nową Zelandią. Goście podejmą decyzję w sprawie ewentualnego przylotu w czwartek.

"Jeszcze nie dopięliśmy szczegółów. Mamy nadzieję, że spotkanie dojdzie do skutku. Nowa Zelandia to przecież kraj, który również cierpiał niedawno z powodu trzęsienia ziemi" - powiedział prezydent JFA Junji Ogura, nawiązując do kataklizmu w nowozelandzkim Christchurch, który pochłonął co najmniej 166 ofiar.

Dochód z meczu z Nową Zelandią - na życzenia trenera reprezentacji Kraju Kwitnącej Wiśni Alberto Zaccheroniego i jego piłkarzy - ma być przekazany na pomoc ludziom dotkniętym skutkami trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii.

Przedstawiciele Piłkarskiej Federacji Nowej Zelandii chcą meczu z Japonią, ale - jak podkreślili - "muszą mieć pewność, że podróż do Azji będzie bezpieczna dla członków ekipy narodowej tego kraju".

Niedawno w Japonii odwołano ligowe spotkania piłkarskie. Także mecze pucharu kraju, które miały się odbyć we wtorek i środę, zostały przełożone.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: ziemie | trzęsienie ziemi

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje