Jean Alesi: Niewiele się zmieni w układzie sił

Były kierowca Formuły 1 Jean Alesi uważa, że innowacje regulaminowe oraz nowe opony Pirelli nie wpłyną na zmianę układu sił w nadchodzącym sezonie.

"Rywalizacja w zeszłym roku była fantastyczna. Vettel zasłużył na tytuł, zdominował całe mistrzostwa. Oczywiście dla Ferrari rozczarowujący był ostatni wyścig, ale w gruncie rzeczy na koniec i tak Sebastian zasłużył na mistrzostwo. Mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie albo i jeszcze lepiej! Z racji nowych przepisów układ sił w stawce zespołów może się nieznacznie zmienić, zatem musimy poczekać przynajmniej do pierwszych wyścigów, aby zobaczyć kto jest mocny. Jednakże spodziewam się, że sytuacja będzie bardzo podobna do dotychczasowej" - powiedział Jean Alesi w wywiadzie dla Crash.net.

Reklama

Alesi znany jest również z tego, że od kilku lat współpracuje z włoską telewizją RAI, gdzie w studio wciela się w rolę eksperta. Nie mogło zatem zabraknąć kilku eksperckich opinii, którymi Francuz podzielił się z czytelnikami. Twierdzi między innymi, że Adrian Newy z Red Bull Racing to najlepszy konstruktor. Wspomina, że Felipe Massa ucierpiał nieco na dominacji Fernando Alonso w Ferrari, który to zespół powinien zachować lepszą równowagę między obydwoma swoimi kierowcami. Ponadto sądzi, że problemy McLarena z MP4-26 zostaną rozwiązane, bo brytyjski zespół to zawsze silny konkurent i liczy się w walce o mistrzostwo w każdym roku. Na koniec odniósł się w kilku słowach do powrotu Michaela Schumachera i jego szans w tym sezonie.

"W zeszłym roku ciężko było osądzić jego powrót z uwagi na osiągi samochodu. Mercedes nie chce być znowu w takiej sytuacji i jestem pewien, że Michael może wiele zdziałać, ale teraz z racji ograniczenia testów ma mniejsze szanse, by odnosić takie sukcesy, jak w przeszłości" - wyznaje Jean Alesi.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje