JaVale McGee z niesamowitym triple-double

Środkowy Washington Wizards w dzisiejszym spotkaniu przeciwko Chicago Bulls zaliczył bardzo nietypowe triple-double. Zakończył mecz z 11 punktami, 12 zbiórkami i aż 12 blokami. Ten ostatni wynik jest oczywiście jego rekordem w karierze. Jest to także jego pierwsze triple-double w karierze.

JaVale McGee w tym sezonie przebił się do pierwszego składu Wizards i takimi meczami pokazuje jaki drzemie w nim potencjał możliwości. Jest jednak kolejnym przykładem jaskółki nie czyniącej wiosny w przeciętnym klubie. Razem z Johnem Wallem potrafią raz na jakiś czas takimi występami przykuć uwagę kibiców do swojej drużyny, ale ogólny bilans 16-50 jest fatalny.

Reklama

Podobnie ma się sytuacja na zachodzie, gdzie przez długi czas na ustach wszystkich była Minnesota Timberwolves, dzięki swojej gwieździe Kevinowi Love. Pobił on rekord kolejnych spotkań z double-double na koncie - 53 mecze z rzędu. Ale jego passa się skończyła w ostatnim spotkaniu i raczej o Wolves do końca sezonu nie będziemy dużo słyszeć, także ze względu na bardzo słaby bilans 17-51 i zapewniony brak awansu do playoffs.

Żeby podkreślić wyjątkowość występu McGee pogrzebałem trochę w statystykach NBA i udało mi się znaleźć, kiedy ostatni raz zawodnicy NBA uzyskiwali triple-double złożone z punktów, zbiórek i bloków. Oto oni:

- 12 listopada 2008 - Dwight Howard w meczu przeciwko Oklahoma City Thunder - 30 punktów, 19 zbiórek, 10 bloków

- 26 grudnia 2007 - Marcus Camby w meczu przeciwko Milwaukee Bucks - 10 punktów, 11 zbiórek, 10 bloków

- 25 marca 2006 - Andrei Kirilenko w meczu przeciwko Sacramento Kings - 15 punktów, 14 zbiórek, 10 bloków

- 22 stycznia 2003 - Jermaine O'Neal w meczu przeciwko Toronto Raptors - 18 punktów, 10 zbiórek, 10 bloków

- 20 listopada 2002 - Ben Wallace w meczu przeciwko Miami Heat - 12 punktów, 19 zbiórek, 10 bloków

Więcej o lidze NBA na blogu Piotra Zarychty - Kliknij tutaj!

Dowiedz się więcej na temat: Washington Wizards | NBA

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje