Japonia i Belgia w fazie pucharowej

Belgia wygrała z Rosją 3:2, a Japonią pokonała Tunezję 2:0 w meczach ostatniej kolejki grupy H Piłkarskich Mistrzostw Świata Korea/Japonia 2002.

Japonia zajęła więc pierwsze miejsce w grupie i w 1/8 finału zmierzy się z Turcją, a Belgia o awans do ćwierćfinału zmierzy się z faworytem mistrzostw - Brazylią.

Gospodarze turnieju zaimponowali w meczu z Tunezją dopiero w drugich 45 minutach.

Świetne zmiany przeprowadził Phillippe Troussier. Francuz wprowadził na boisko Morishimę i Ichikawę. Ten pierwszy tuż po wejściu dał swojemu zespołowi prowadzenie, a Ichikawa w 75. minucie wspaniale obsłużył Nakatę, który ustalił wynik meczu.

Wspaniałe widowisko na stadionie w Shizuoce stworzyły jedenastki Belgii i Rosji w ostatnim meczu fazy grupowej na mistrzostwach świata. Po emocjonującej grze wygrali Belgowie 3:2 (1:0). Rosjanie nie wykorzystali szansy na awans, mimo że do sukcesu wystarczał im remis.