Japończycy w Korei Północnej pod specjalnym nadzorem

Specjalne środki bezpieczeństwa będą towarzyszyć pierwszemu od 1989 roku wyjazdowi piłkarskiej reprezentacji Japonii do Phenianu na mecz eliminacji mistrzostw świata z Koreą Północną.

Ekipie będą towarzyszyć m.in. przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Rząd Japonii od czasu nałożenia sankcji ekonomicznych na północnokoreański reżim w 2006 roku nie tylko odradza, ale i powstrzymuje obywateli swego państwa od jakichkolwiek podróży w tym kierunku.

Reklama

Wyjazd na mecz do Phenianu jest organizowany przez Japońską Federację Futbolu i jedynie osoby, które zostaną zarejestrowane na oficjalnej liście, w tym pracownicy ministerstwa oraz dziennikarze będą mogły wejść na pokład samolotu lecącego z Tokio do stolicy Korei Płn. Federacja szacuje, że będzie to około 200 osób.

Spotkanie odbędzie się 15 listopada na Kim Il Sung Stadium, mogącym pomieścić 50 tysięcy kibiców.

2 września w Saitamie Japonia wygrała z Koreą Płn. 1-0 i prowadzi w tabeli grupy C eliminacji mundialu w strefie azjatyckiej. W trzech spotkaniach zdobyła siedem punktów, tyle samo co Uzbekistan. Koreańczycy, którzy uczestniczyli w MŚ-2010 w RPA, zdobyli dotąd trzy punkty. Dwie najlepsze drużyny z grupy awansują do czwartej rundy kwalifikacji.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Korea Północna | Japończycy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje