Jankesi lepsi od Meksyku!!!

W koreańskim Jeonju, w meczu 1/8 finału reprezentacja USA pokonała niespodziewanie Meksyk 2:0. W piątek, w walce o półfinał, rywalami podopiecznych Bruce'a Areny będą Niemcy.

Bramki zapewniające Amerykanom awans do ćwiercfinału zdobyli Brian McBride i Landon Donovan.

Amerykanie zaskoczyli golkipera Meksyku już w 8 minucie. Znakomitą akcję prawą stroną boiska zainicjował Claudio Reina. Po jego dośrodkowaniu, Wolff zgrał w polu karnym piłkę do wbiegającego na 12 metr Briana McBride'a, a ten precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę zdobył pierwszą bramkę.

Meksykanie stwarzali więcej sytuacji podbramkowych, ale świetnie spisywała się defensywa i przede wszystkim, golkiper USA Brad Friedel. Kilkukrotnie wybronił on groźne strzały z dystansu Carmony, Arellano i Blanco.

Druga bramka padła po perfekcyjnie wyprowadzonym kontrataku. W 65 minucie po świetnej akcji Lewisa i jego dokładnym dośrodkowaniu, Landon Donowan precyzyjnym strałem głową, przypieczętował awans USA do ćwierćfinału.