Janas zostanie czy odejdzie?

Powinien odejść? Powinien zostać? Jaka przyszłość czeka selekcjonera reprezentacji Polski Pawła Janasa? Zadanie na mundial nie zostało wykonane; mieliśmy wyjść z grupy, a zajęliśmy przedostanie miejsce. Czy więc Janas powinien odejść czy może zasługuje na kolejną szansę?

Liczby przemawiają za Janasem - pod jego dowództwem biało-czerwoni rozegrali 51 spotkań, odnosząc 35 zwycięstw. Nie tak dawno słyszeliśmy, że sam Janas do dymisji nie zamierza się podawać, co więcej chce dalej współpracować z kadrą. Jego osiągnięcia docenia także prezes PZPN Michał Listkiewicz. - Awansowaliśmy do finałów mistrzostw świata, byliśmy o włos od awansu do mistrzostw Europy. Generalnie Janas przez te 3 lata wiele dobrego zrobił - argumentuje.

Reklama

Za tym, aby Janas pozostał opowiadają się także piłkarze. - Zna dobrze drużynę, a poza tym zaraz są mistrzostwa Europy - podkreśla kapitan drużyny Jacek Bąk. Dwa miesiące po mundialu gramy pierwszy mecz eliminacji.

Jaki więc będzie scenariusz? Jak przypuszcza nasz dziennikarz sportowy Sebastian Szczęsny, Paweł Janas poda się do dymisji, ale prezes Listkiewicz - po kilku spotkaniach z zarządem piłkarskiej centrali - dymisji nie przyjmie i Janas zostanie. Według naszego wysłannika na mistrzostwa do Niemiec - to najrozsądniejsza decyzja w perspektywie eliminacji do mistrzostw Europy.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje