IV Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej w Krakowie

Plaża, siatka i sportowe emocje - w najbliższy weekend w Krakowie odbędzie się IV Grand Prix Polski Mężczyzn w siatkówce plażowej.

Siatkówka plażowa to jedna z najmłodszych dyscyplin olimpijskich (od igrzysk w Atlancie w 1996), ale cieszy się coraz większym uznaniem. Obecnie nasza najlepsza para Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel dzielnie walczy na mistrzostwach świata w Rzymie, natomiast w najbliższy weekend (17-19 czerwca) odbędzie się IV Grand Prix Polski Mężczyzn w Krakowie.

Reklama

Organizatorami tego turnieju są Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej i Klub Sportowy Wanda. Impreza odbędzie się w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Bulwarowej obok Zalewu Nowohuckiego. Dla kibiców przygotowano trybunę, która pomieści 500 widzów.

Krakowska Grand Prix jest trzecim turniejem tego typu w Polsce. Dwa wcześniejsze odbyły się w Toruniu i Wrześni. Równolegle z turniejem w Nowej Hucie zaplanowano zawody w Poznaniu, ale do stolicy Małopolski przyjadą najlepsze pary z Tomaszem Wieczorkiem i Dawidem Popkiem, którzy wygrali dwie wcześniejsze Grand Prix i prowadzą w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 540 punktów.

Dlaczego wybrali Kraków? - Bo tu jest znakomita organizacja, kameralne obiekt i najwyższe w Polsce nagrody finansowe 20 tysięcy złotych do podziału - stwierdził Grzegorz Silczuk, który jest pomysłodawcą i głównym animatorem turnieju.

Silczuk kilka lat temu zabrał się za sekcję siatkarską w Wandzie i w tym sezonie świętował awans na zaplecze ekstraklasy.

Impreza w Krakowie trwać będzie trzy dni w piątek i sobotę w godzinach od 9 do 18, a w niedzielę - półfinały i finały - w godzinach od 10 do 14.

W tym czasie przewidziano różne atrakcje dla kibiców. Będę oni mogli bezpłatnie korzystać z basenu Wandy. Zaplanowano też pokazowe gry siatkarek, a w niedzielę, dla miłośników motoryzacji, sporą gratką będzie obecność znakomitego krakowskiego rajdowca Michała Kościuszki. Przyjedzie on repliką mercedesa, na którym przed laty startował Sobiesław Zasada w Rajdzie Argentyny.

Program IV Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej

17.06 (piątek)

8.00-8.30 - zgłoszenia drużyn,

8.30 - odprawa techniczna dla zawodników,

9.00-18.00 - rozgrywki eliminacyjne,

18.06 (sobota)

9.00-18.00 - rozgrywki, system podwójnych eliminacji,

12.00 - oficjalne otwarcie zawodów,

19.06 (niedziela)

10.00-14.00 - kontynuacja zawodów z soboty w tym półfinały i finał,

14.00-15.00 - dekoracja zwycięzców, wręczenie nagród i zakończenie.

Dowiedz się więcej na temat: Kraków | siatkówka | siatkówka plażowa | Grand Prix

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama