Islandia - Polska 1:1

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała z Islandią 1:1 w towarzyskim meczu rozegranym w Reykjaviku. Prowadzenie dla Polski padło w 18. minucie po samobójczym strzale Hermanna Hreidarssona, a wyrównał trzy minuty przed końcem spotkania Sigporsson.

Był to ostatni sprawdzian kadry przed spotkaniem eliminacyjnym MŚ 1 września z Norwegią. Dla podopiecznych Jerzego Engela był to 12. mecz bez porażki.

Pojedynek nie stał na najwyższym poziomie, ale przez większość czasu wydawało się, iż nasi piłkarze utrzymają korzystny wynik do końca. Jednak w końcówce gospodarze nieco przycisnęli i po błędzie Radosława Kałużnego Sigporsson w zamieszaniu skierował piłkę do siatki. Był to pierwszy gol w historii strzelony przez Islandczyków w meczach z Polską.