IO: Pierwszy oszust dopingowy

Mistrzyni świata z Melbourne w pływaniu na 50 m stylem klasycznym Jessica Hardy podejrzana jest o stosowanie dopingu. Wynik próbki pobranej na początku lipca podczas amerykańskich kwalifikacji olimpijskich okazał się pozytywny.

Po takiej informacji 21-letnia pływaczka opuściła zgrupowanie kadry w Kalifornii, a jej udział w pekińskich igrzyskach stoi pod dużym znakiem zapytania. Jak podaje amerykańska telewizja NBC również próbka "B" była pozytywna. Jeśli informacja ta się potwierdzi zawodniczka stanie przed amerykańskim sądem.

Reklama

Hardy miała w Pekinie startować na 100 m stylem klasycznym, 50 m dowolnym i w sztafecie 4x100 m dowolnym. Po raz pierwszy medal na międzynarodowej arenie zdobyła podczas mistrzostw świata w Montrealu w 2005 roku, kiedy w półfinale ustanowiła rekord świata na 100 m stylem klasycznym, a w finale zajęła drugie miejsce. Po srebro sięgnęła również na 50 m stylem klasycznym.

W trakcie kwietniowych mistrzostw świata na krótkim basenie w Manchesterze trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium po starcie na 50, 100 i w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: 50+ | oszust

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje