Igrzyska bez australijskiej legendy

Trzykrotna mistrzyni olimpijska w pływaniu, Australijka Jodie Henry nie wystartuje w igrzyskach olimpijskich w Pekinie z powodu kontuzji.

Henry zdobyła złoty medal olimpijski w Atenach na dystansie 100 m st. dow. oraz wspólnie z koleżankami w sztafetach 4x100 m st. dow. i 4x100 m st. zm.

Reklama

24-letnia Henry, której dokuczają bóle mięśni w pobliżu miednicy, nie wystąpi w obowiązkowych olimpijskich eliminacjach australijskich pływaków w dniach 22-29 marca w Sydney, co uniemożliwia jej zakwalifikowanie się do ekipy olimpijskiej.

"To była bardzo trudna decyzja, jako że występ na olimpiadzie jest marzeniem każdego sportowca. Chciałam bronić w Pekinie tytułu mistrzyni olimpijskiej i pomóc dziewczynom zdobyć medale w sztafetach. Kontuzja uniemożliwia mi treningi na takim poziomie, na jakim bym chciała i jaki upoważniałby mnie do udziału w igrzyskach olimpijskich. Moment opuszczenia reprezentacji olimpijskiej jest dla mnie olbrzymim rozczarowaniem. Pocieszam się jednak tym, że uraz został prawidłowo zdiagnozowany i mogę rozpocząć okres rehabilitacji" - powiedziała Henry.

Lekarze przewidują, że Henry do rywalizacji na arenie międzynarodowej w pełnej formie mogłaby wrócić na przyszłorocznych mistrzostwach świata w Rzymie i igrzyskach Commonwealthu w 2010 r. w Indiach.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: mistrzyni | legendy | henry | igrzyska olimpijskie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje