Hokejowe Podhale wygrało referendum w Nowym Targu

Prawie 69 procent obywateli Nowego Targu w referendum opowiedziało się za finansowaniem hokeja z kasy miasta! - Hokej jest ważną częścią miasta, był w Nowym Targu od zawsze i mieszkańcy to teraz zaakcentowali - powiedział nam trener MMKS/Podhale Jacek Szopiński.

W konsultacjach społecznych na pytanie: "Czy jesteś za współfinansowaniem z pieniędzy podatnika udziału drużyny seniorów w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokejowej?" większość biorąca udział odpowiedziała: tak. Z 6 886 osób biorących udział w referendum, TAK odpowiedziało 4784 osób co stanowi 68,7 proc. ankietowanych, a 2102 osób powiedziało "nie" (31,3 proc.).

Reklama

- Większość odpowiedziała zdecydowanie na tak, jest to ważna decyzja, która daje podstawy do wspierania hokeja. Ważne, że dzięki organizacji konsultacji razem z wyborami nie ponieśliśmy żadnych kosztów - komentuje na oficjalnej stronie Nowego Targu burmistrz Marek Fryźlewicz.

Dzięki dotacji z miejskiej kasy, w wysokości 500 tys. zł hokej spod znaku szarotki przetrwa trudne czasy kryzysu. Od sezonu 2011/2012 Podhale wspiera też producent piwa marki "Tatra".

Dla INTERIA.PL, Jacek Szopiński, trener i były wielokrotny mistrz Polski w barwach Podhala:

- Wiadomo, że hokej w Nowym Targu był od zawsze. Jest ważną częścią miasta i mieszkańcy to zaakcentowali podczas referendum. Wiadomo, że frekwencja nie była pełna, część ludzi uważała, że nie należy do ich kompetencji wypowiadanie się na ten temat. Obawialiśmy się, ze obecna sytuacja, kłopoty drużyny, słabe jak na Podhale wyniki, jakie osiągamy ostatnio, mogłaby mieć negatywny wpływ na referendum. Mieszkańcy miasta pokazali jednak, że Podhale, to nie tylko "dziś", ale wspaniała historia i świetlana, mam nadzieję przyszłość. Poza tym łatwo jest zburzyć coś, co budowano niemal 80 lat, ale odtworzyć hokej byłoby znacznie ciężej.

Dowiedz się więcej na temat: targ | Podhale Nowy Targ | hokej | Polska Liga Hokejowa | Nowy Targ

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje