Hokejowa reprezentacja rusza nad podbój Włoch

Na dwa towarzyskie mecze z Włochami (3/4.04 br.) udaje się hokejowa reprezentacja Polski. Trener Wiktor Pysz zabierze na Półwysep Apeniński 24 zawodników.

Na zgrupowaniu w Krynicy-Zdroju przebywa aktualnie 30 zawodników, jednak na mecze w Asiago (3.04, godz. 20:30) i Pergine (4.04, godz. 20:30) nie pojadą: Adrian Labryga, Patryk Wajda, Damian Kapica, Filip Drzewiecki, Miroslav Zatko i Kamil Kosowski. Z Zatko mamy poważny problem, gdyż Słowak nie otrzymał jeszcze polskiego paszportu. Procedura utknęła w kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Dla reprezentacji to wielka szkoda, gdyż Zatko miał wzmocnić naszą defensywę.

Reklama

- Właśnie takich obrońców jak Zatko potrzebujemy - powiedział nam najlepszy napastnik reprezentacji Polski Leszek Laszkiewicz.

Pierwszą część bezpośrednich przygotowań do MŚ Dywizji I w Kijowie (17-23.04 br.) ocenia selekcjoner reprezentacji Wiktor Pysz:

- Jesteśmy teraz po okresie ciężkich treningów. Ciesze się bardzo, że zagramy z Włochami. Będą to bardzo pożyteczne sprawdziany, bo drużyna Italii to wymagający przeciwnik i gra hokej bardzo podobny do Anglików, naszych rywali na MŚ. Tydzień w Krynicy-Zdroju przebiegł nam bez zakłóceń. Warunki treningowe i pobytowe stoją na bardzo wysokim poziomie, więc zawodnicy mogą skupić się na walce o miejsce w składzie na MŚ. Konkurencja jest duża. Na szczęście wszyscy są zdrowi i trenują na pełnych obrotach. Po meczach z Włochami we wtorek (5.04 br.) wracamy do kraju i przebywamy w Krynicy do meczów z Rosją U-21 (9-10.04 br.). Następnie kadrowicze otrzymają dwa dni wolnego. Po przerwie spotkamy się w Krynicy 13.04, a dzień później wyruszymy na Ukrainę.

Kadra na mecze z Włochami:

BRAMKARZE:

Rafał Radziszewski (Comarch Cracovia), Przemysław Odrobny (Stoczniowiec Gdańsk).

OBROŃCY:

Jarosław Kłys, Patryk Noworyta (Comarch Cracovia), Paweł Skrzypkowski (Stoczniowiec), Paweł Dronia (Aksam Unia), Bartosz Dąbkowski, Mateusz Bryk, (JKH GKS Jastrzębie), Michał Kotlorz (GKS Tychy), Rafał Dutka (MMKS Podhale Nowy Targ).

NAPASTNICY:

Leszek Laszkiewicz, Grzegorz Pasiut, Damian Słaboń, Mikołaj Łopuski (Comarch Cracovia), Aron Chmielewski (Stoczniowiec Gdańsk), Krzysztof Zapała, Krystian Dziubiński (Ciarko KH Sanok), Maciej Urbanowicz, Mateusz Danieluk (JKH GKS Jastrzębie), Jakub Witecki, Adam Bagiński (GKS Tychy), Jarosław Rzeszutko (Newcastle Vipers), Marcin Kolusz (MMKS Podhale Nowy Targ), Tomasz Kozłowski (KH Zagłębie Sosnowiec).

Informacja prasowa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje