Hokej: USA - Białoruś 8:1

Hokeiści Stanów Zjednoczonych pokonali Białoruś w trzecim meczu grupy D podczas turnieju igrzysk olimpijskich w Salt Lake City.

Mecz nie zaczął się jednak po myśli gospodarzy, gdyż już w 20. sekundzie Dmitry Pankov Mezin strzelił bramkę dla Białorusi. W pierwszej tercji bramkarz naszych wschodnich sąsiadów Andrei Mezin obronił aż 15 strzałów i najsłabsza drużyna grupy D, po I tercji prowadziła z USA 1:0.

W drugiej tercji reprezentacja USA zagrała na miarę oczekiwań. Najpierw Brett Hull wyrównał na 1:1, a później dwie celne trafienia zaliczył John LeClair.

W trzeciej odsłonie Amerykanie zdobyli 5 bramek (Young - 2, Guerin - 2 Deadmarsh) i pewnie wygrali cały mecz 8:1.

Białorusini mogli przegrać jeszcze wyżej, ale bramkarz Andrei Mezin spisywał się znakomicie, broniąc w całym meczu 40 strzałów.

Dowiedz się więcej na temat: Białoruś | bialorus | mecz | hokej | USA