Hokej: Rosjanie z brązem

Reprezentacja Rosji zdobyła brązowy medal w turnieju hokeistów na igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City. W spotkaniu o trzecie miejsce Rosjanie pokonali w sobotę Białoruś 7:2 (2:1, 2:1, 3:0).

Reprezentacja Rosji pewnie pokonała Białoruś 7:2 i wywalczyła brązowy medal turnieju olimpijskiego hokeistów.

Mecz miał wyrównany przebieg przez 23 minuty. Na jego końcowym rezultacie zadecydowała głównie 24., pechowa dla Białorusinów, minuta, w której stracili dwa gole. Od tej chwili Rosjanie niepodzielnie panowali na tafli lodowiska w Salt Lake City.

Dwie bramki dla "Sbornej" zdobył Aleksiej Kowaliow. Na jego trafienie w szóstej minucie cztery minuty później odpowiedział Dimitrij Pankow. Prowadzenie objęli Rosjanie ponownie w 12. minucie, gdy białoruskiego bramkarza pokonał Darius Kasparaitis. Gol ten padł po ewidentnym błędzie Andreja Mezina, który po chwili został zmieniony przez trenera Władimira Krikunowa.

Na wyrównującą bramkę Dimitrija Dudika w 22. minucie bardzo szybko dwoma celnymi strzałami odpowiedzieli Oleg Twardowski i Paweł Dacjuk.

W ostatniej tercji grające już bez presji hokeiści Rosji jeszcze trzykrotnie kierowali krążek do bramki strzeżonej przez Siergieja Szabanowa.

Mimo wywalczenia medalu Rosjanie nie mogą być zadowoleni ze swojego występu na olimpiadzie. Cztery lata temu w Nagano dopiero w finale ulegli Czechom.

Wielokrotni mistrzowie świata nie zachwycili swoją grą. - Katastrofa. To była najgorsza drużyna, jaką kiedykolwiek wystawił nasz kraj w międzynarodowych rozgrywkach - powiedział szef rosyjskiej misji olimpijskiej Wiktor Mamatow.

Od igrzysk w Albertville dziesięć lat temu Rosjanie nie sięgnęli po żaden znaczący tytuł w hokeju na lodzie.

Rosja - Białoruś 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)

Dowiedz się więcej na temat: Salt Lake City | city | Rosjanie | medal | reprezentacja | Białoruś | hokej | reprezentacja Rosji