Hokej: Polska - Rosja 2:14

W meczu o piąte miejsce w hokeju na lodzie podczas XX Zimowej Uniwersjadzie Zakopane 2001 Polska została rozgromiona przez reprezentację Rosji 2:14. Nasza drużyna ostatecznie zajęła w turnieju uniwersjadowym szóste miejsce.

Spotkanie reprezentacja Polski rozpoczęła z czarnymi opaskami na ramieniu, na znak żałoby po swoim koledze Arturze Malickim.

Rosjanie od początku mocno zaatakowali spychając "biało-czerwonych do obrony. Na skutek błędu obrony już w pierwszej minucie i dwunastej sekundzie Vladimir Gorbunov zdobył pierwszą bramkę dla Rosjan. Polacy odpowiedzieli golem Tomasz Podlipniego, ale proste błędy w kryciu sprawiły, że w odstępie minuty (pomiędzy 8-9) straciliśmy dwie bramki. Stracone gole nie podcięły skrzydeł naszym "orłom" i po pięknej akcji, drugą bramkę zdobył Podlipni, po asyście Słowakiewicza. Na 2 minuty przed zakończeniem pierwszej tercji bramki do szatni strzelili Vadim Averkin oraz Andrej Maximenkov i było 5:2 dla Rosjan.

Tylko 4 minuty w drugiej tercji Polacy potrafili powstrzymać rozpędzonych hokeistów rosyjskich, a gdy już "odpuścili" to w ciągu niespełna trzech minut stracili trzy bramki. Po dwóch trafieniach Sokharova i jednym Konkova, na tablicy widniał wynik 8:2.

Kolejne bramki dla Rosjan były już konsekwencją zupełnego braku zaangażowania w grę całego polskiego zespołu. Dodając do tego fatalną dyspozycję bramkarza, po drugiej tercji Polacy przegrywali 14:2.

W trzeciej odsłonie tego jakże nierównego pojedynku Rosjanie grali rozluźnieni. W każdym elemencie gry byli lepsi od naszych reprezentantów i dawali im lekcję gry w hokeja.

Dowiedz się więcej na temat: bramki | hokej