Hiszpania pokazała futbol wysokiej klasy

Hiszpańskie media delektowały się we wtorek wygraną w meczu z Portugalią w piłkarskich mistrzostwach świata w RPA i awansem zespołu do ćwierćfinału. "Hiszpania znowu jest Hiszpanią" - stwierdził dziennik "ABC".

"Pokazaliśmy futbol wysokiej klasy, zasługiwaliśmy na wygraną, stała się sprawiedliwość" - gazeta zacytowała słowa Davida Villi. "Świat zobaczył wielką Hiszpanię" - dodał Xavi.

Reklama

"El Mundo" podkreślił, że marzenie o mistrzostwie świata jest zupełnie realne. "Hiszpański zespół jest już w ćwierćfinałach i sen o mistrzostwie stał się ponownie możliwy do spełnienia" - napisał dziennik.

"El Pais" zwrócił uwagę, że wejście do gry Fernando Llorente zmieniło sytuację. "To dzięki Llorente "zakwitli" Xavi, Iniesta, Sergio Ramos i Villa, dopiero wtedy mogli pokazać na boisku swoje możliwości".

"To dzięki bramce zdobytej przez Villę, który "zburzył portugalski mur", Hiszpania zakwalifikowała się do ćwierćfinałów" - podkreślił sportowy dziennik "Marca".

"Nasze zwycięstwo to zasługa wszystkich" - powiedział kapitan zespołu Iker Casillas dodając, że bardzo dobrze grała linia defensywy. Casillas podkreślił, że następny rywal Hiszpanii - Paragwaj jest ciężkim przeciwnikiem i mecz o półfinał będzie bardzo trudny.

Czytaj także:

Hiszpania - Portugalia 1-0 w 1/8 finału MŚ

Ronaldo: Mam prawo cierpieć w samotności

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Cristiano Ronaldo | dziennik | futbol | Hiszpania

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje