Hiszpania i Szwajcaria w finale ME do lat 21

Hiszpania zmierzy się ze Szwajcarią w finale rozgrywanych w Danii piłkarskich młodzieżowych (do lat 21) mistrzostw Europy. W półfinałach Hiszpanie pokonali Białorusinów 3-1, a Szwajcarzy - Czechów 1-0. Oba mecze półfinałowe zakończyły się dogrywkami.

Z dobrej strony pokazali się Białorusini, którzy długo prowadzili z Hiszpanami, a bramkę, która doprowadziła do dogrywki, stracili w samej końcówce.

Reklama

Kapitanem Białorusinów był Michaił Siwakow występujący na co dzień w Wiśle Kraków. Z kolei w 84. minucie na boisku pojawił się Dmitrij Riekisz z Polonii Warszawa.

W zespole Hiszpanii wystąpiło wielu zawodników, którzy są świetnie znani kibicom na całym świecie. Bramkarzem zespołu "La Furia Roja" był David De Gea, a oprócz niego czerwone koszulki reprezentacji ubrali także m.in. Alvaro Dominguez, Javi Martinez, Thiago Alcantara czy Juan Manuel Mata.

Z kolei w zespole Białorusi oprócz Siwakowa wyróżniającymi się zawodnikami byli oprócz Siwakowa bramkarz Aleksandr Gutor oraz pomocnicy Andriej Woronkow i Paweł Nechajczik.

Hiszpanie i Szwajcarzy zakwalifikowali się do igrzysk olimpijskich w Londynie, w których wystąpi także trzeci zespół mistrzostw: Białoruś lub Czechy.

Hiszpania - Białoruś 3-1 (0-1, 1-1) po dogrywce

Bramki:

0-1 Andriej Woronkow (38.)

1-1 Adrian Lopez (89.)

2-1 Adrian Lopez (105.)

3-1 Jeffren Suarez (113.)

Szwajcaria - Czechy 1-0 (0-0, 0-0) po dogrywce

Bramka:

1-0 Admir Mehmedi (114).

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: piłka nożna | Michaił Siwakow

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama