Hiszpania i Paragwaj z grupy B

W rozgrywanych równolegle pojedynkach eliminacyjnej grupy B mistrzostw świata, po zaciętych i emocjonujących spotkaniach Hiszpania pokonała reprezentacje RPA 3:2, natomiast Paragwaj wygrał ze Słowenią 3:1 i zapewnił sobie awans do 1/8.

Paragwaj aby myśleć realnie o 1/8 finału musiał pokonać Słowenię różnicą dwóch bramek i liczyć na zwycięstwo Hiszpanii. Nie było to jednak proste zadanie, bowiem od 22. minuty południowoamerykańscy piłkarze grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę za brutalny faul na Pavlinie otrzymał Carlos Paredes. Dodatkowo Słoweńcy po akcji Acimowicia objęli prowadzenie.

W drugiej połowie włoski szkoleniowiec reprezentacji Paragwaju Cesare Maldini dokonał dwóch niezwykle trafnych zmian. Na murawie pojawili się Nelson Cuevas i Jorge Campos, którzy całkowicie odmienili grę "Guaranich". Po kapitalnych indywidualnych akcjach Cuevasa i jego dwóch wspaniałych bramkach, Campos dorzucił jeszcze jedno trafienie i w ten sposób Paragwaj zakwalifikował się do drugiej rundy.

Hiszpanom do zajęcia pierwszego miejsca w grupie wystarczał remis, jednak podopieczni Jose Antonio Camacho nie zastosowali wobec rywali żadnej taryfy ulgowej. Po dwóch bramkach Raula i jednym trafieniu Mendiety odnieśli swoje trzecie grupowe zwycięstwo.

W 1/8 finału Hiszpania zmierzy się z Irlandią, natomiast piłkarze Paragwaju zagrają o ćwierćfinał z reprezentacją Niemiec.