Hermann Maier nie wystąpi na IO w Salt Lake City

To co do tej pory było właściwie pewne, zostało teraz potwierdzone oficjalnie. Austriacki narciarz, trzykrotny triumfator Pucharu Świata, Hermann Maier nie wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Salt Lake City.

Taką informację podał Artur Trost, jeden z lekarzy opiekujących się Maierem po jego dramatycznym wypadku motocyklowym w sierpniu minionego roku, gdy zachodziła obawa, że trzeba będzie Maierowi amputować nogę.

Reklama

"Herminator" wprawdzie po szybkiej rehabilitacji przypiął już narty, ale kontuzjowana noga nadal nie jest w pełni sprawna. Tak więc dwukrotny mistrz olimpijski i świata nie pojawi się na olimpijskim stoku jako zawodnik.

Lekarze robią wszystko, by przywrócić nodze Maiera pełną sprawność, ale nadal nie ma pewności, czy tak sie stanie. Najważniejsze, według Trosta, że kości zrastają się prawidłowo.

- Musiałby zdarzyć się prawdziwy cud, ale taki się nie zdarzy. Poza tym między jazdą na nartach, a rywalizacją na stoku jest ogromna różnica, a Hermann dopiero jeździ na nartach - dodał Trost.

Dowiedz się więcej na temat: Salt Lake City | maier | city | hermann maier

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje