Haye: Władimir Kliczko to zwykły nudziarz

David Haye po raz kolejny skrytykował Władimira Kliczkę przed "walką stulecia", jak określane jest starcie obu pięściarzy. - Od kilku ładnych lat jego walki są po prostu nudne - stwierdził Brytyjczyk.

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBA David Haye (25-1, 23 KO) uważa, że pojedynki jego najbliższego przeciwnika Władimira Kliczki (55-3, 49 KO) są najczęściej nudne i nie dostarczają zapowiadanych emocji. 30-letni Brytyjczyk ocenia, że jedyną ciekawą walką Ukraińca w ciągu ostatnich dziesięciu lat było jego pierwsze starcie z Samuelem Peterem (34-4, 27 KO), które odbyło się we wrześniu 2005 roku. Kliczko wygrał wówczas na punkty, choć wcześniej padał na matę ringu.

Reklama

- Kliczko nie podoba mi się jako człowiek i nie podoba mi się jako bokser. Nie podoba mi się nic, co on robi. Nie podoba mi się jego styl, opierający się na lewym prostym i klinczu. Nie sądzę, aby choć jednemu miłośnikowi boksu na świecie podobały się walki Władimira - nie miał wątpliwości Haye.

- Jeśli spojrzymy na ostatnie dziesięć lat jego kariery, to jedynym jego widowiskowym pojedynkiem było pierwsze starcie z Samuelem Peterem, kiedy upadał na deski pięć lub sześć razy. Wszystkie pozostałe walki Władimira były zwyczajnie nudne. Jeśli Kliczko nie byłby bokserem, a zwykłym sympatykiem boksu, to byłby ostatnim z tych, który takie walki chcieliby oglądać - twierdzi Haye, którego unifikacyjny pojedynek z posiadaczem pasów IBF, IBO i WBO ma odbyć się 25 czerwca lub 2 lipca.

Mistrz WBA oznajmił, że nie może doczekać się chwili, gdy pośle Władimira na deski. - Kliczko mówił o tym, że go unikam, że nie chcę z nim walczyć, a później zdecydował się na walkę z Dereckiem Chisorą, która nie odbyła się z powodu jego kontuzji. Władimir nie podoba mi się jako człowiek i nie podoba mi się, jak prowadzi swoje sprawy. Nie mogę doczekać się chwili, w której będzie leżał nieprzytomny na deskach - grzmi Haye.

Dowiedz się więcej na temat: haye | Władimir Kliczko

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje