Hampel w wielkim "gazie"

Unia Leszno niespodziewanie wysoko pokonała na własnym obiekcie Caelum Stal Gorzów 61:29. Jarosław Hampel był bohaterem spotkania za sprawą zdobycia 14 punktów. Żadnemu z rywali nie udało się pokonać popularnego "Małego".

Rewelacyjny występ Hampel zwieńczył porywającą walką w ostatnim - XV wyścigu - gdy po słabym starcie na dystansie uporał się najpierw z Matejem Zagarem, a na samej linii mety odważną szarżą pod bandą minął jeszcze Rune Holtę.

Reklama

- Faktem jest, że w tym inauguracyjnym meczu byliśmy znacznie mocniejsi od przeciwnika. To jednak nie oznacza, że popadamy teraz w wielką dumę i upajać będziemy się sukcesem. Zdajemy sobie sprawę, jako drużyna, z tego, że sezon będzie ciężki i wymagający - powiedział Hampel.

- Leszczyński tor podczas meczu z Gorzowem czułem znakomicie. Na treningach tuż przed sezonem nie wyglądało to tak dobrze. Miałem kilka obaw, ponieważ mój sprzęt nie spisywał się tak, jakbym sam oczekiwał. Teraz odczuwam komfort, bo wszystko zagrało bez zarzutów. Bałem się po zawodach sparingowych, że coś może być nie tak. Walka ze Stalą napawa mnie optymizmem - przyznał Hampel.

"Mały" w niedzielny wieczór był bezbłędny. Przedsezonowe zawody nie zapowiadały tak wysokiej formy zawodnika. Przypomnijmy, że w Kryterium Asów w Bydgoszczy rozgrywanym przed tygodniem zajął odległą lokatę, nie licząc się walce o zwycięstwo. Czas testów w ten właśnie sposób został przez niego optymalnie wykorzystany i w najważniejszym momencie stanął na wysokości zadania.

Do wysokiego poziomu Hampela dopasowali się wszyscy leszczynianie. Unia zaprezentowała się świetnie u progu rozgrywek. - Wszyscy pojechaliśmy bardzo dobrze. Jako drużyna w całości spisaliśmy się na miarę oczekiwań. Tym razem triumf przyszedł niespodziewanie łatwo, ale kolejne potyczki będą trudne i nastawiamy się na zaciętą walkę - zapowiedział Jarosław Hampel.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Strefa Gazy | Jarosław | Unia Leszno

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje