Gwizdoń 20. na 7,5 km, złoto dla Francji

Francuzka Florence Baverel-Robert zdobyła złoty medal w biathlonowym sprincie na dystansie 7,5 km podczas XX Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie. Najlepsza z polek Magdalena Gwizdoń zajęła 20. miejsce.

Srebrny medal wywalczyła reprezentantka Szwecji Anna Carin Olofsson, a brązowy Ukraina Lilia Jefremowa.

Gwizdoń po pierwszym strzelaniu, które miała bezbłędne, zajmowała wysoką 7. pozycję. 27-letnia zawodniczka zaprzepaściła szansę na miejsce w pierwszej "10" podczas drugiej wizyty na strzelnicy. Gwizdoń jeden pocisk posłała obok tarczy i musiała pokonywać karną rundę długości 150 metrów. Polka wystartuje na do biegu pościgowego ze stratą 1:23.3.

Jeden błąd na strzelnicy popełniła także Krystyna Pałka, która tak znakomicie spisała się w biegu indywidualnym. Polka straciła do zwyciężczyni 1:35.9 i zajęła 25. lokatę.

Do biegu pościgowego, w którym weźmie udział 60 najlepszych zawodniczek sprintu, zakwalifikowała się także Magdalena Nykiel, która uplasowała się na 56. pozycji. Sztuka ta nie udała się Katarzynie Ponikwi (63. miejsce).