"Guła" pomoże w walce o medal

Łukasz Garguła wypełni obowiązujący do końca czerwca kontrakt z PGE GKS Bełchatów i pomoże drużynie w walce o medalowe miejsce w Ekstraklasie. Koszulkę Wisły Kraków "Guła" przywdzieje zatem dopiero od nowego sezonu.

- Tematu wcześniejszego przejścia Garguły na Reymonta już nie ma a rozmowy z przedstawicielami Wisły zostały zakończone - powiedział prezes PGE GKS, Andrzej Zalejski. Jest wiele nieprawdy w doniesieniach prasowych, dotyczących zarówno kwot, jak i zawodników, jacy mieliby ewentualnie przenieść się do Bełchatowa w zamian za wcześniejszy angaż Łukasza w Wiśle. Nie będę podawał szczegółów, ponieważ tak się umówiliśmy z wiślakami. Garguła jest zawodnikiem nieodzownym w relacji celu, jaki sobie założyliśmy, czyli walki o najwyższe trofea. Walczymy na dwóch frontach - w lidze i Pucharze Ekstraklasy i brak takiego zawodnika jak Łukasz mógłby realizację naszych założeń poważnie utrudnić.

Reklama

- Runda wiosenna będzie także dla kibiców okazją do pożegnania Łukasza, który stał się jednym z symboli naszego klubu - dodał prezes Zalejski.

Występujący w górniczym klubie od 6,5 roku pomocnik zaliczy więc swój dwusetny oficjalny występ w biało-zielono-czarnych barwach. Jeśli trener Ulatowski wystawi reprezentacyjnego pomocnika w ćwierćfinale Pucharu Ekstraklasy z Legią, to jubileuszowy mecz Łukasza przypadnie na hitowy pojedynek z Lechem Poznań (1 marca).

Dowiedz się więcej na temat: PGE Polska Grupa Energetyczna SA | gks | Łukasz | medal | guła

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama