Grand Prix w judo - Tomasz Kowalski piąty w Abu Zabi

Tomasz Kowalski (AZS Opole, 66 kg) zajął piąte miejsce w zawodach Grand Prix w judo w Abu Zabi. Triumfował w tej wadze Japończyk Masaaki Fukuoka. Bez powodzenia w pierwszym dniu turnieju startowała Marta Kubań (Gwardia Warszawa, 52 kg).

Kowalski, wicemistrz Europy z 2009 roku, żołnierz 2 Batalionu Dowodzenia Śląskiego Okręgu Wojskowego we Wrocławiu, wygrał z Łotyszem Denisem Kozlovsem 10:0 i utytułowanym (były mistrz Europy i wicemistrz świata) Hiszpanem Sugoi Uriarte 5:0; w ćwierćfinale przegrał z Kazachem Siergiejem Limem 0:10.

Natomiast Kubań w inauguracyjnym pojedynku uległa Hiszpance Laurze Gomez 0:7 i została wyeliminowana. W kategorii 52 kg zwyciężyła Majlinda Kelmendi z Kosowa, startująca pod egidą IJF (Międzynarodowa Federacja Judo).

Turniej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, z pulą nagród 150 tysięcy dolarów, potrwa do wtorku.