Górnik z Kwiekiem, ale bez Banasia na Wisłę

Sporo zmian zaszło w meczowej kadrze Górnika na sobotnią potyczkę z Wisłą Kraków w porównaniu do ostatniego spotkania ligowego.

Tym razem z protokołu wykreśleni zostali Mateusz Sławik i kontuzjowany Mariusz Przybylski. Osiemnastkę uzupełnili natomiast S. Nowak, Kopacz, Kwiek i Zachara. Do drużyny po dłuższej przerwie wrócił Kwiek, natomiast zabrakło rekonwalescenta Adama Banasia.

Reklama

Wcześniej informowaliśmy już, że "Banan" wznowił treningi z drużyną, ale mimo to trenerzy nie zdecydowali się jeszcze na włączenie kapitana zespołu do kadry meczowej. Z kolei kontuzja odniesiona na czwartkowym treningu wyeliminowała z gry Przybylskiego.

Ciekawostką jest ubiór piłkarzy Górnika w sobotnim spotkaniu. Zabrzanie zagrają w dość nietypowym komplecie, składającym się z niebieskich spodenek i białych koszulek. Do tej pory podopieczni trenera Nawałki występowali najczęściej w jednolitych czerwonych strojach.

Kadra Górnika na mecz z Wisłą Kraków:

Bramkarze: Sebastian Nowak, Adam Stachowiak.

Obrońcy: Michał Bemben, Adam Danch, Mariusz Jop, Bartosz Kopacz, Mariusz Magiera, Michał Pazdan.

Pomocnicy: Michal Gasparik, Piotr Gierczak, Robert Jeż, Aleksander Kwiek, Adam Marciniak, Gabriel Nowak, Marcin Wodecki.

Napastnicy: Daniel Sikorski, Mateusz Zachara, Tomasz Zahorski.

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: Górnik Zabrze | Wisła Kraków | Ekstraklasa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje