Gonzalez de Galdeano: Stać nas na więcej

Igor Gonzalez de Galdeano, z ekipy ONCE, został nowym liderem "Wielkiej Pętli". Hiszpan, w klasyfikacji generalnej, wyprzedza o cztery sekundy swojego kolegę z zespołu Joseba Belokiego i o siedem sekund głównego faworyta wyścigu Lance'a Armstronga.

Na mecie Igor Gonzalez de Galdeano nie mógł uwierzyć, że jutro pojedzie w żołtej koszulce lidera:

Reklama

- Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy. To jakiś piękny sen, którego nie chciałbym nigdy przerwać. Jesteśmy wszyscy wyczerpani, ale trud się opłacił. Pojechać w żółtej koszulce lidera podczas Tour de France to marzenie każdego kolarza. Mamy naprawdę silny zespół i stać nas na więcej. Skoro wygraliśmy drużynową jazdę na czas, możemy też wygrać taki etap indywidualnie. W górach czujemy się dobrze, zwłaszcza ja i Beloki. Na pewno damy z siebie wszystko i powalczymy - powiedział Hiszpan.

Zapytany czy jest w stanie powalczyć z Armstrongiem odpowiedział:

- Jesteśmy świetnie przygotowani do wyścigu. Bedziemy starać się utrzymać tą koszulkę jak najdłużej. Moim celem jest miejsce na podium w Paryżu. Armstrong jest najlepszym kolarzem na świecie, ale jestem w stanie z nim powalczyć nawet o zwycięstwo - dodał Gonzalez de Galdeano.

Igor Gonzalez de Galdeano jest pierwszym hiszpańskim kolarzem od czasów legendarnego Miguela Induraina, który założy żółtą koszulke lidera podczas Tour de France.

Dowiedz się więcej na temat: hiszpan

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje