Gimnazjum nr 3 ze Świdnika najlepsze!

W Świdniku 7 kwietnia, rozegrany został finał wojewódzki turnieju koszykówki dziewcząt. Zawody zostały rozegrane w ramach programu "Graj z LOTOSem- LOTOS szkołom".

W turnieju, który został rozegrany systemem grupowym (zespoły zostały podzielone na dwie grupy - mecze w grupach każdy z każdym - zwycięzcy grup zagrali o pierwsze miejsce, wicemistrzowie grup o miejsce trzecie) wzięły udział: Gimnazjum Nr 6 w Białej-Podlaskiej, Gimnazjum Nr 1 w Krasnymstawie, Gimnazjum Nr 11 w Lublinie, Gimnazjum Nr 2 w Kraśniku, Gimnazjum Nr 1 w Lubartowie, Gimnazjum Nr 3 w Świdniku.

W wielkim finale spotkały się dwie zdecydowanie najlepsze zespoły poniedziałkowego finału. Od początku spotkania swój styl narzuciły gospodynie i przez cały mecz kontrolowały przebieg spotkania. W meczu o trzecie miejsce w dramatycznych okolicznościach zwyciężyły zawodniczki z "szóstki" z Białej Podlaskiej gorąco dopingowane przez swoją grupę kibiców.

6. Gimnazjum Nr 2 w Kraśniku

Zwycięski zespół - Gimnazjum nr 3 Świdnik będzie reprezentować województwo lubelskie w zawodach Finału Regionalnego, które odbędą się w dniach 08-09.05.2008 z udziałem zwycięskich zespołów z województw: Lubelskiego, Świętokrzyskiego, Podkarpackiego, Małopolskiego

Dowiedz się więcej na temat: lotos | biała | lubartów | Lublin | finał | Świdnik | gimnazjum