Gasquet mierzy w pierwszą dziesiątkę rankingu ATP

Francuz Richard Gasquet w zeszłym tygodniu został oczyszczony przez Sportowy Sąd Arbitrażowy z zarzutów o zażywanie kokainy. Po tym, jak emocje nieco opadały zawodnik stwierdził, że jego celem na nadchodzący sezon jest powrót do pierwszej dziesiątki rankingu.

- Jestem niesamowicie szczęśliwy z możliwości powrotu do tenisa. Cała ta afera dopingowa była dla mnie naprawdę trudna. Cieszę się, że w 100 procentach zostałem oczyszczony ze wszystkich zarzutów. Moim najważniejszym celem na nowy sezon będzie powrót do czołowej dziesiątki tenisistów - wyznał w wywiadzie dla francuskiej stacji Canal Plus.

Reklama

23-letni zawodnik był już kiedyś siódmym graczem rankingu ATP, a obecnie zajmuje 52. lokatę.

Test na obecność niedozwolonych substancji w organizmie Gasquet oblał w marcu podczas turnieju ATP w Miami. Został wtedy zawieszony w prawach zawodnika na dwa i pół miesiąca. Francuz złożył odwołanie od tej decyzji do niezależnego komitetu dyscyplinarnego funkcjonującego przy Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF). Komitet uznał jego racje i oczyścił go z zarzutów.

Wówczas od tej decyzji apelację złożyły władze ITF oraz Światowa Organizacja Antydopingowa i Gasquet został ponownie zawieszony. 17 grudnia sprawę rozpatrzył Sportowy Sąd Arbitrażowy, który wszystkie zarzuty oddalił.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zawodnik | powrót | sportowy | francuz | Richard Gasquet | ATP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje