Futbolowa sobota w Trójmieście

W najbliższy weekend futbol amerykański wraca nad Zatokę Gdańską. W sobotę 12 kwietnia o godzinie 14 na stadionie Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej swój pierwszy mecz w tym sezonie Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego rozegrają Pomorze Seahawks i Kozły Poznań

W sezonie 2007 obie drużyny występowały w jednej dywizji i znają się bardzo dobrze. Z dotychczasowych spotkań to Jastrzębie wychodziły zwycięsko, ale w sobotę taka sytuacja wcale nie musi się powtórzyć. Po ponad półrocznej przerwie w rozgrywkach i szerokich zmianach kadrowych po obu stronach, mecz zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

Reklama

- Po sezonie z drużyny odeszło kilku doświadczonych zawodników, ale na szczęście na ich miejsce przyszli nowi. Na początku, więc ci nowi będą musieli się "ograć" i nabrać doświadczenia - mówi rzecznik Kozłów Mikołaj Ochnik. Wtóruje mu trener Jastrzębi Maciej Cetnerowski: - Skład drużyny zmienił się znacznie. Przede wszystkim odeszło sporo zawodników, a trzeba pamiętać, że nigdy nie "cierpieliśmy" na nadmiar graczy.

Nowością jest również stadion Seahawks. Z gościnnego obiektu rugbistów Ogniwa Sopot Pomorzanie przenieśli się na stadion Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej, gdzie gra między innymi? drużyna rugby Lechia Gdańsk.

Wstęp wolny.

Więcej na www.pzfa.pl

Informacja prasowa/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mecz | futbol amerykański

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama