French Open: Hingis i Kuerten w półfinale

Turniejowe "1" Martina Hingis i Gustavo Kuerten awansowali do półfinałów wielkoszlemowego French Open (pula nagród 9,6 miliona dolarów) rozgrywanego na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Rozstawiona z numerem 1 Szwajcarka pokonała w ćwierćfinale Włoszkę Francescę Schiavone 6-1, 6-4, a Kuerten wygrał z Rosjaninem Jewgienijem Kafielnikowem 6-1, 3-6, 7-6 (7-1), 6-4.

Pojedynek Hingis i Schiavone trwał 68 minut. Szwajcarka trafiała lepiej od rywalki pierwszy serwis (78 procent - 62) i aż 70 procent akcji po takim podaniu kończyła zdobyciem punktów. Hingis popełniła także mniej niewymuszonych błędów (24-30) i zagrała trochę więcej wygrywających piłek (20-15).

Kuerten potrzebował cztrerec setów, by rozprawić się z Kafielnikowem. Mecz trwał dwie godziny i 32 minuty.

W półfinale Brazylijczyk zmierzy się z Juanem Carlosem Ferrero. Rozstawiony z numerem 4 Hiszpan łatwo pokonał w ćwierćfinale Australijczyka Lleytona Hewitta (6) 6-4, 6-2, 6-1.

Jennifer Capriati (rozstawiona z "4") wygrała z Sereną Williams (6) w "amerykańskim" ćwierćfinale kobiet. Triumfatorka pierwszego tegorocznego turnieju wielkoszlemowego - Australian Open, Capriati zwyciężyła - po godzinie i 58 minutach gry - 6-2, 5-7, 6-2.

W półfinale Capriati spotka się z liderką rankingu tenisistek WTA Tour, Martiną Hingis. Szwajcarka będzie miała okazję zrewanżować się rywalce za styczniową porażkę w Melbourne, w finale Australian Open.

Do półfinału awansowała także Justine Henin. 19-letnia Belgijka w zaledwie 50 minut uporała się z młodszą o dwa lata Rosjanką Liną Krasnorucką wygrywając dwa sety 6-1 i 6-2.

W półfinale Henin zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku swej rodaczki - Kim Clijsters (nr 12.) i Węgierką Petrą Mandulą.

Wyniki meczów 1/4 finału kobiet:

Martina Hingis (Szwajcaria, 1) - Francesca Schiavone (Włochy) 6-1, 6-4

Jennifer Capriati (USA, 4)- Serena Williams (USA, 6) 6-2, 5-7, 6-2

Kim Clijsters (Belgia, 12) - Petra Mandula (Węgry) 6-1, 6-3

Justine Henin (Belgia, 14 - Lina Krasnorucka (Rosja) 6-1, 6-2

Wyniki meczów 1/4 finału mężczyzn

Gustavo Kuerten (Brazylia, 1) - Jewgienij Kafielnikow (Rosja, 7) 6-1, 3-6, 7-6 (7-1), 6-4

Juan Carlosem Ferrero (Hiszpania, 4) - Lleyton Hewitt (Australia, 6) 6-4, 6-2, 6-1