French Open: Grzybowska w turnieju głównym

Magdalena Grzybowska zagra w turnieju głównym French Open. Polka wygrała w III rundzie eliminacji z Włoszką Francescą Schiavone 1-6, 7-5, 9-7.

Mecz trwał aż 147 minut. Grzybowska (116. na liście WTA) rozstawiona z numerem 7 w eliminacjach, miała w decydującym trzecim secie trzykrotnie szansę na zakończenie meczu przy własnym serwisie. Dysponując tym atutem przegrała własne podania przy stanie 5-4 i 7-6. Na szczęście krakowianka równie dobrze radziła sobie przy serwisie Schiavone (134. na liście WTA), rozstawionej w eliminacjach z numerem 22. Doprowadziła więc do stanu 8:7 i tym razem wykorzystała atut serwisu, wygrywając ostatniego gema do 15 (drugi meczbol).

Obie tenisistki popełniły sporo niewymuszonych błędów (Grzybowska 77, Schiavone 74) i miały dość wysoki procent trafionego pierwszego serwisu (67-63). Polka popełniła aż 19 podwójnych błędów serwisowych (tylko 4 Włoszki) i zdobyła mniej punktów (111-117). Jednak to ona awansowała do turnieju głównego i w pierwszej rundzie zagra z Rosjanką Jeleną Lichowczewą.

Dowiedz się więcej na temat: Polka | WTA | french open