"Freestyle to przyjemność" - wywiad z instruktorami

Tomek i Łukasz całe swoje życie podporządkowali freestyleowi. Codziennie doskonalą swoje umiejętności, tak aby stawać się coraz lepszymi.

Kiedy rozpoczęła się Wasza przygoda z freestyle?

Reklama

Przygodę z piłkarskimi sztuczkami freestyle rozpoczęliśmy w wakacje 2003 roku.

Jak doszło do tego, że zainteresowaliście się freestyle'em?

Wcześniej spędzaliśmy prawie całe dnie na grze w piłkę nożną. Każdego dnia rozgrywaliśmy mecze z kolegami. Raz, gdy już wszyscy się rozeszli, zostaliśmy w dwóch na boisku i wpadł nam do głowy pomysł, żeby wykorzystać piłkę do czegoś innego. Po krótkim podbijaniu futbolówki, jeden z nas wykonał jakiś prosty trik, nie pamiętamy kto go wykonał, ale to nie ważne. Pomysł był świetny i do tej pory go realizujemy.Tak właśnie zainteresowaliśmy się freestyle'm.

Ile Wam zajęło opanowanie podstawowych sztuczek?

Na opanowanie podstawowych sztuczek potrzebowaliśmy sporo czasu. Jednak, aby zobaczyć pierwsze efekty treningu, wystarczył dzień góra dwa dni, a podstawowe triki zaczynały wychodzić.

Ile razy w tygodniu ćwiczycie? Czy trenujecie regularnie? Gdzie ćwiczycie?

Staramy się ćwiczyć codziennie, co wiąże się z regularnością. Niestety czasami znajdzie się coś, co przeszkodzi w codziennym treningu. Latem ćwiczymy na zewnątrz, natomiast w okresie zimowym, dzięki uprzejmości dyrektora szkoły w naszej miejscowości, wynajmujemy halę sportową.

Ile jest grup freestyle w Polsce?

Obecnie w Polsce jest około 6-7 grup, które prezentują wyższy poziom od innych. Oprócz tych grup, są jeszcze pojedyncze osoby uprawiające freestyle. Liczba graczy w naszym kraju stale rośnie. Obecnie naszą stronę www.freestyle-lg.com.pl odwiedza codziennie ponad 2000 osób.

Kto jest Waszym idolem piłkarskim?

Może to dziwnie zabrzmi, ale nie mamy swoich idoli wśród zawodników piłkarskich, zarówno tych obecnych jak i byłych.

Oglądacie mecze w TV?

Tak, lubimy oglądać mecze. Zazwyczaj są to mecze zespołów zagranicznych oraz naszej reprezentacji.

Jakie macie cele we freestyle?

Chcielibyśmy wystąpić w reklamie telewizyjnej wykorzystując nasze umiejętności, ale to raczej marzenie, a nie cel. Dlatego naszym głównym celem jest, aby nasz kraj był najlepszy we freestyle. Na zagranicznych forach internetowych, piszą że Polska jest na 2. miejscu w tym sporcie, więc wszystko idzie w dobrą stronę, aby być na pierwszym miejscu.

Co radzicie naszym użytkownikom, którzy wezmą udział w konkursie?

Przede wszystkim, aby się dobrze bawili, bo freestyle powinien sprawiać przyjemność, bez tego nie osiągnięcie zbyt wiele. Co do trików, początki będą na pewno bardzo zniechęcające, dlatego też nie przejmujcie się niepowodzeniami.

Gracie jak Ronaldinho?

Aby grać jak Ronaldinho, trzeba poświęcić się futbolowi całkowicie i być Brazylijczykiem. My poświęcamy się (oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu) freestyle, natomiast futbol w naszym przypadku to czerpanie przyjemności z gry, no i nie jesteśmy Brazylijczykami.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje