"Franek" przyćmił Beckhama!

Tomasz Frankowski zdobył dwie bramki dla Chicago Fire w wygranym 4:0 meczu Major League Soccer (MLS) z New England Revolution. Były piłkarz reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 22. i 39. minucie. Na trybunach było ponad 15 tysięcy widzów.

Frankowski grał w pierwszej połowie. W przerwie zastąpił go Stephen King. Pozostałe gole dla Fire uzyskali Chad Barrett (4.) i Cuauhtemoc Blanco (37. karny).

Ekipa Revolution od siódmej minuty grała w osłabieniu, bowiem za faul czerwoną kartkę dostał Jeff Larentowicz.

To był drugi występ Frankowskiego w MLS. Na inaugurację rozgrywek zespół z Chicago zremisował z Realem Salt Lake City 1:1, a polski napastnik wszedł na boisko na ostatnie 15 minut.

W drugim czwartkowym spotkaniu piłkarze Los Angeles Galaxy pokonali San Jose Earthquakes 2:0. Bramki zdobyli David Beckham (9.) i Landon Donovan (37.).

Dowiedz się więcej na temat: mls | Chicago | bramki | frankowski | franek