Final Four Euroligi: Lotos VBW Clima w finale!

Mistrzynie Polski, koszykarki Lotosu VBW Clima Gdynia awansowały do finału Final Four Euroligi kobiet. W półfinale rozegranym we francuskim Lievin, koszykarki Lotosu pokonały Lavezzini Basket Parma 74:58.

W finale (niedziela godz. 19) gdynianki zagrają z Olympic Valenciennes. Gospodynie turnieju pokonały SPC Rużomberok (Słowacja) 108:60

Polska drużyna awansowała do ścisłego finału Euroligi po raz pierwszy w historii.

Final Four Euroligi koszykarek Lotos - Parma 74:58 (opis)

Początek spotkania półfinałowego nie układał się dla gdyńskiego zespołu najlepiej. Bardziej skoncentrowane Włoszki często trafiały zza linii 6,25 m.

W pierwszej kwarcie Lotos tylko raz zyskał prowadzenie (6:4), jednak szybko je stracił na rzecz przeciwniczek. Jeszcze w 13 minucie minimalnie prowadziły Włoszki 22:24, jednak od tego momentu inicjatywę przejął zespół Lotosu.

Gdynianki poprawiły skuteczność, dokładniej rozgrywały piłkę i na efekty nie trzeba było długo czekać. Niemal po każdej akcji mistrzynie Polski powiększały swoją przewagę nad rywalkami.

W trzeciej odsłonie Włoszki traciły chwilami koncepcję rozgrywania swoich akcji. Agresywna obrona podopiecznych Krzysztofa Koziorowicza sprawiała, że Parma miała chwilami problemy z oddaniem rzuty na kosz gdynianek. Po 25 minutach gry Lotos prowadził 44:32, zaś po trzeciej kwarcie ich przewaga jeszcze bardziej się powiększyła i było 57:35.

W ostatniej odsłonie gdynianki nieco zwolniły tempo oszczędzając siły na niedzielny mecz finałowy. Również trener Włoszek desygnował na parkiet rezerwowe zawodniczki, jednak w przypadku jego zespołu stawką niedzielnego pojedynku będzie trzecie miejsce w Final Four.

- Wygraliśmy przede wszystkim obroną. Parma na początku grała bardzo szczęśliwie. oddała trzy rzuty za trzy punkty i wszystkie celne. Dla takich meczy jak ten warto żyć. Przyjechaliśmy tutaj wygrać ten pucharowy turniej - powiedział tuż po zakończeniu spotkania prezes klubu Mieczysław Krawczyk w wywiadzie dla "Radia Gdańsk".

Lotos VBW Clima Gdynia - Lavezzini Basket Parma 74:58 (18:21,16:7, 23:7, 17:23)

Lotos: Katie Smith 22, Marie Ferdinand 16, Elena Szakirowa 10, Małgorzata Dydek 8, Gordana Grubin 6, Joanna Cupryś, Olga Pantelejewa po 4, Katarzyna Dydek, Agnieszka Bibrzycka po 2, Ann Thorius 0.

Parma: Patricia Penicheiro 16, Emanuela Nicosia 11, Yolanda Griffith 7, Valentina Gardellin 6, Novela Schiesaro, Marianna Balleggi po 5, De Lischa Milton, Anna Costalunga po 4, Eleonora Magaddino 0.

Dowiedz się więcej na temat: Gdynia | parma | four | lotos