Ferrari musi zacząć od zera

- Musimy zacząć od zera - powiedział Felipe Massa po najgorszym starcie sezonu dla Ferrari od 1992 roku. Z kolei szef zespołu Stefano Domenicali przyznał, że konieczna jest zmiana nastawienia.

Ferrari, które w ubiegłym sezonie wygrało klasyfikację konstruktorów, teraz po dwóch wyścigach nie ma na koncie nawet jednego punktu!

Reklama

Domenicali twierdzi, że nie panikuje, ale muszą nastąpić szybkie zmiany. - Przede wszystkim musimy zmienić nasze nastawienie i zaakceptować, że jesteśmy w innej sytuacji niż dawniej i z tego powodu powinniśmy podchodzić do wyścigów w inny sposób, zarówno na torze, jak i w Maranello.

Według Massy team powinien wrócić na początek drogi i sprawdzać punkt po punkcie szukając słabych punktów. - Z pewnością samochód nie jest wystarczająco szybki. Musimy pracować nad jego poprawą. Zrobiliśmy też błędy w taktyce i musimy przemyśleć, jak uniknąć ich w przyszłości - ocenił Massa.

Według byłego mistrza świata Kimi Raikkonena zespół potrzebuje gruntownej analizy swoich błędów z początku sezonu. - Nie możemy być zadowoleni z początku sezonu: w Melbourne ja popełniłem błąd, dziś błąd popełnił zespół, rezultat jest taki, że nie mamy żadnych punktów.

INTERIA.PL/AFP
Dowiedz się więcej na temat: massa | Felipe Massa | Ferrari

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama