Ferguson zainteresowany Owenem

Wiele wskazuje na to, że 29-letni Michael Owen, który na przełomie wieków uchodził za jeden z największych talentów w piłce nożnej, dostanie od losu kolejną, być może ostatnią już szansę na udowodnienie swoich umiejętności.

Angielski snajper przez ostatnie cztery lata bronił barw Newcastle United. W minionym sezonie nie pomógł "Srokom" utrzymać lotu na poziomie Premier League, ale sam nie ma zamiaru występować na jej zapleczu. 30 czerwca wygasła jego umowa z Newcastle, więc teraz może dołączyć do nowego klubu bez sumy odstępnego.

Reklama

Zainteresowanie Owenem wykazywały takie kluby, jak Hull City i Stoke City, ale rozmów nie sfinalizowano. Teraz już wiadomo dlaczego piłkarz nie był skory do podejmowania wiążących decyzji. Angielskie media podały, że nad sprowadzeniem Owena mocno zastanawia się menedżer Manchesteru United sir Alex Ferguson. Szkocki szkoleniowiec zamierza uzupełnić skład o zawodników ofensywnych po odejściu Cristiano Ronaldo oraz Carlosa Teveza. Oprócz tego Karim Benzema, którego talentu kibicem jest Ferguson, wybrał Real Madryt.

W najbliższych dniach Owen ma przejść w Manchesterze gruntowne badania medyczne, od których wyniku zależy to czy dołączy do ekipy mistrzów Anglii. Ostrożność klubu z Old Trafford jest uzasadniona, ponieważ Owen w minionych latach wiele czasu stracił na leczeniu poważnych urazów, które zahamowały jego rozwój.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Michael Owen | zainteresowanie | ferguson

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama