"FC Barcelona. Głos z szatni" - Rzecz o filozofii Katalończyków

Nakładem krakowskiego wydawnictwa Sine Qua Non, do polskich czytelników i fanów FC Barcelony trafiła kolejna pozycja po "Roku w raju" Andresa Iniesty, dotycząca hiszpańskiego klubu FC Barcelona.

Oficjalna premiera książki w Polsce odbędzie się 24 marca 2011, czyli w niecały miesiąc po publikacji hiszpańskiego oryginału.

Reklama

24 lutego miała miejsce hiszpańska premiera książki "Paraula de Vestidor", a już niecały miesiąc później "FC Barcelona: Głos z szatni" pojawia się w Polsce! Niespotykana do tej pory pozycja opowiada i ilustruje filozofię najlepszego klubu na świecie ustami jego piłkarzy i sztabu szkoleniowego.

Niepublikowane nigdzie wypowiedzi i wspaniałe, najbardziej aktualne zdjęcia pozwalają na chwilę zatrzymać się i zdać sobie sprawę, że pisana na naszych oczach historia nie składa się wyłącznie z urokliwego stylu gry, niedostępnego dla żadnej innej drużyny, że nie byłoby tej historii, gdyby nie charakter, sposób bycia i osobowość tworzących ją ludzi.

"FC Barcelona: Głos z szatni" jest jedyną książką, która oddaje filozofię najlepszej drużyny świata za pośrednictwem jej piłkarzy. Wysiłek, solidarność, prostota, odpowiedzialność, szacunek, radość, progres, zobowiązanie: wszystkie wartości, które grupa młodych sportowców zamieniła we wzór do naśladowania zarówno w futbolu, jak i w życiu.

Niedziela po niedzieli piłkarze Barcelony zwierzają się w scenerii Hat Trick (program w hiszpańskiej telewizji TV3). Xavier Torres, dyrektor i prezenter oraz Santi Padró, wydawca programu i współautor książki "Głos z szatni", wybrali najlepsze wypowiedzi zawodników pierwszej drużyny pochodzące z ekskluzywnych wywiadów udzielonych w programie. Teraz wszystkie razem znalazły się w tej publikacji wraz ze wspaniałymi fotografiami Jordiego Cotriny i z najbardziej zaskakującymi anegdotami.

"FC Barcelona oraz książki są naszą pasją. "Głos z szatni" jest połączeniem jednego i drugiego. Polskie wydanie to nie tylko tłumaczenie hiszpańskiego tytułu, ale także próba przekazania filozofii klubu. Chcielibyśmy, aby zasady, które wpajał zawodnikom Pep Guardiola, i które są opisane w tej książce, mogły stać się wzorem do naśladowania w codziennym życiu" - tłumaczy Przemek Romański z wydawnictwa Sine Qua Non.

W ramach wspólnej pasji, w tworzenie polskiego wydania zaangażowane zostały osoby, dla których Barca to coś więcej niż klub piłkarski. Wstęp do książki napisał Tomasz Lasota, prezes fanklubu FCBPolska (oficjalny fanklub FC Barcelony w Polsce), "Głos z szatni" przełożyła na polski Barbara Bardadyn (Madrytystka zakochana w magii Barcelony, zawodowo związana z Przeglądem Sportowym), a posłowie przygotował Krzysztof Łoniewski, dziennikarz Polskiego Radia Trójka. Zaangażowanie tych osób gwarantuje wysoki poziom merytoryczny książki.

Książka na polskim rynku ukazała się nakładem wydawnictwa Sine Qua Non. Wyłącznym dystrybutorem jest Grupa A5.

Głos z szatni

Tytuł oryginału: Parula de Vestidor

Autor: Xavier Torres i Santi Padró

Fotografie: Jordi Cotrina

Wydanie oryginalne: luty 2010

Wydanie polskie: marzec 2010

Wydawnictwo: Sine Qua Non

Tłumaczenie: Barbara Bardadyn

Ilość stron: 184

Cena: 38, 95 zł

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: Primera Division | FC Barcelona

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje